Участь у Всеукраїнському проєкті "Крок за кроком"

Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» реалізує проект «Створення умов для психосоціальної підтримки родин з маленькими дітьми»

Мета проекту: створення нової послуги психосоціального супроводу родинам з маленькими дітьми віком від 0 до 4 років в мікрорайоні Попова на базі родинного центру “Сильні разом”. Соціальне сприяння інтеграції батьків та дітей, сімей ВПО, сімей з дітьми з особливими освітніми потребами до нових умов життя під час війни.

Завдання проекту:

• організація роботи фахівців у родинному центрі “Сильні разом” для батьків дітей;

• створення умов для вільного відвідування Центру родинами мікрорайону;

• навчити батьків технікам реагування на неефективні реакції на стрес, напрацювати механізми стресостійкості, допомогти опанувати  техніки, які допоможуть стабілізувати та впоратися із пережитим досвідом.

Весь комплекс системних заходів спрямований на психологічну підтримку, а також соціальне сприяння інтеграції батьків та дітей, сімей ВПО, сімей з дітьми з особливими освітніми потребами до нових умов життя під час війни. Крім того, вільне відвідування центру родинами дозволить вчасно реагувати на потреби дітей та батьків, отримувати необхідну допомогу, консультації з розвитку дітей, весело, активно, безпечно і пізнавально проводити свій вільний час дітям разом з батьками нашого мікрорайону, які не відвідують заклад, а батьки ще й зможуть отримати корисні професійні поради від фахівців. Ідея створення родинного центру “Сильні разом” була започаткована на початку війни у 2022 році. Тому силами закладу для втілення ідеї вже створено частину умов, а саме: у закладі обладнано кімнату для зустрічей батьків мікрорайону та роботи інструктора батьків, є психолог, який може надавати консультації, створено умови для надання консультацій, для короткотривалого перебування дітей.