Історії внутрішньо переміщених осіб

Війна застала нашу сім'ю в рідному Бахмуті.  До останнього сподіваючись, що самого гіршого просто не може бути в цивілізованому суспільстві, ми все ж таки зібрали заздалегідь тривожні сумки.  Згадую ранок 24.02.2022… Думки плутались, не вірилось, не хотілось вірити… Двоє діток –то додатковий стимул згенерувати всі можливі ресурси і приймати рішення, бо окрім своїх життів ми цілком відповідальні за своїх малят.

Перший час тягнувся дуже довго, кожен день був за тиждень, всі чекали якихось новин. В Бахмуті було більш-менш спокійно. Перші дні навіть виходили з дітьми на прогулянки, намагалися якось відволікти їхню увагу, розвеселити. Потім стало гірше: з’явилися повітряні тривоги, ввели світломаскувальний режим і по місту почалися перші прильоти. Ми перебралися жити у коридор. Почалися розмови про евакуацію населення Донецької області і нами було прийняте одне з найскладніших рішень в нашому житті – уїхати.

Уїзжали не куди, а звідки, бо тоді важливо було просто залишити область, переїхати у більш безпечне місто. Збиралися їхати у Львівську область, Кропивницький був десь посередині нашого шляху, тому вирішили зупинитися тут на невеликий відпочинок.

Зупинились у знайомих, вони вмовили нас побути в місті кілька днів. Діти стали значно спокійніше, можна було трохи розслабитися і заспокоїтися. Кропивницький вразив нас своїм уютом і компактністю. Як і в рідному Бахмуті, тут було багато дитячих майданчиків, гарний дендропарк, який вразив нас своєю красою і став найулюбленішим місцем для прогулянок.

Знайомі допомогли знайти тимчасове житло і в нас почався новий життєвий етап в новому місті.

Були приємно здивовані, що в Кропивницкому працювали дитячі садочки. Спробували влаштуватися і в нас вийшло! Діти були дуже раді, тому що завжди полюбляли ходити до садочка, де в них були друзі і гарні вихователі.

Наш новий садочок не став винятком: з першого дня дітей зустріли ніжні усмішки нових вихователів, цікаві заняття, активні прогулянки і, звичайно ж, дуже смачні страви. Мені, як люблячій мамі, все це гріє душу і я кожного дня радію, що мої діти в надійних руках! Хотілося б ще раз відмітити справжній професіоналізм наших вихователів, з чиєю допомогою в нас не було періоду адаптації і склалося відчуття, що діти весь час ходили саме до цього садочка! Дякую Вам велике!!!

Сім'я Шерстюків