з 17 по 21 квітня 2023 року у закладі дошкільної освіти проходив

ТИЖДЕНЬ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ

на тему: "Знай свої права, дитино!"

Відповідно до річного плану роботи закладу дошкільної освіти на 2022-2023 н.р. та наказу по ЗДО від 03 квітня 2023 року № 56/1 /о «Про організацію і проведення Тижня правового виховання в ЗДО» в закладі дошкільної освіти з 17 квітня по 21 квітня 2023 року проводився Тиждень правового виховання дошкільників на тему: «Знай свої права, дитино!».

Робота з правового виховання планувалася згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти України, програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». В рамках Тижня вихователем-методистом було проведено тренінг: «Правове виховання дошкільників - обов’язкова умова формування життєвої компетенції дошкільників», під час якого педагоги знаходили правильні відповіді для вирішення проблемних ситуацій щодо дотримання прав дітей. Педагоги поділилися цікавими ідеями, презентувавши дидактичний матеріал з правовиховної роботи.

На виконання плану заходів у всіх вікових групах проведено заняття з визначених тем: «Мій дитячий садок»», «Моє ім’я- дорога до життя», «Я живу в родині», «Навчання-основа життя», «Свої права ти добре знай. їх шануй та захищай», «Я - дитина і я маю права», бесіди на теми: «Хто я такий?», «10 не можна В.О.Сухомлинського», дидактичні та сюжетно-рольові ігри: «Добрі та погані вчинки», «Квітка наших прав», «Назви друга ласкаво», «Серця доброти», «Як дорослі турбуються про дітей», «Як вберегти від насильства», «Ігри та розваги дітей», «Лікарня», «Сім’я» та інш.

Створена виставка дитячих робіт дітей старшого дошкільного віку на тему: «Моя родина», «Дім де я живу» (старші групи). Крім того, педагоги ознайомили вихованців з художньою літературою за тематикою правового виховання. Музичні керівники організували та провели лялькову виставу: «Добра тітонька Сова розкаже діткам про їхні права». При проведенні тематичного тижня приділялася увага співпраці з батьками. В кожній віковій групі було надано інформацію у батьківських куточках на теми: «Великі права маленької дитини», «Дотримання прав дитини. Обов'язки батьків. Конвенція ООН про права дитини», «Роль сім'ї у розвитку особистості дитини», «Етика стосунків у сім’ї» тощо.

В середній групі №8 вихователь Кашпуренко Р.І. з дітьми розглянули,

які правапорушені на  прикладі українських казок,  та грали  в

дидактичну гру:"Склади правову квітку"

Вихователь старшої логопедичної групи №6 Лозова Г.В. провела

інтегроване заняття на тему: "Подорож по правовій країні"

Вихователь Жданова М. С. провела заняття в ІІ молодшій групі

№ 11 на тему: "Мама-сонечко в сім'ї, ми промінчики її"

Вихователь Кондратьєва І.Ю. провела заняття в  групі №7 з ознайомленям із соціумом на тему: "Я маю право жити!"

В середній логопедичній групі вихователь Мазур А.В. провела інтегроване заняття із соціуму на тему: "Квітка прав і обовязків"

Старша група №10

Розгляд сюжетних картинок на тему:"Порушення прав дитини в казках"

Бесіда:" Хоч дитина я мала, але маю вже права"

10 березня 2023 року вихователь Сотник І.О. провела відкрите заняття з математики у старшій групі №10

28 лютого 2023 року

проведено  педраду на тему: "Виховання ємоційно-цінісного ставлення до природи як складової екологічної культури у дошкільників"

22 лютого 2023 року проведено відкритий захід у середній групі

Інтегроване заняття з національно-патріотичного виховання

на тему: "Віночок, віночок-прикраса дівоча"

Цифрова грамотність - вимога сьогодення! Педагогічні працівники закладу дощкільної освіти №62 успішно завершили базовий курс: "Цифрові інструменти Coogle для освіти" на базі ТОВ "Академія цифрового розвитку" за сприяння Міністерства освіти і науки України"

06.12.2022 р. Проведено педагогічну раду на тему: "Національно-патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності"

29.11.2022р. Проводився семінар- практикум для педагогів на тему: "Особливості виховання патріотизму у дошкільників в умовах сьогодення"

Мета семінару-практикуму:

- підвищити рівень теоретичної підготовки педагогів з питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення, в умовах воєнного стану в Україні;

- розкрити необхідняість посилення патріотичного виховання у ЗДО;

-  удосконалювати уміння і навички педагогів щодо організації роботи з патріотичного виховання дошкільників;

- розширити та уточнити знання педагогів щодо принципів, методів, прийомів і форм роботи з вихованцями з основних напрямів патріотичного виховання дітей дошкільного віку;

- розглянути прийоми просвітницької співпраці вихователя з батьками вихованців з патріотичного виховання в умовах сьогодення.

"Патріотизм- це, образно кажучи, сплав почуття й думки,

осягнення святині- Батьківщини,  не тільки розумом, а й

передусім серцем...             (Василь Сухомлинський)

23 листопада 2022 року

Колективний перегляд заняття з безпеки життєдіяльності дошкільників на тему : "Живіть в безпеці, діти"

31.08.2022 р. Проведено педагогічну раду на тему: "Завдання

педагогічного колективу на 2022-2023 навчальний рік"

23.11.2021року проводився Семінар- практикум для педагогів на тему:

"Основні складові трудового виховання дошкільників"

Мета семінару-практикуму:

- сприяти підвищенню професійної компетентності педагогів з проблеми організації трудової діяльності дошкільників;

- поглиблювати теоретичні знання та практичні вміння вихователів з організації трудового виховання у сучасному ЗДО;

-роглянути питання співпраці вихователів з батьками вихованців з питань трудового виховання дошкільників.

09.02.21р. Проведено семінар- практикум на тему:

"Вплив гри на формування партнерських зв'язків дошкільників"

Семінар- практикум для педагогів на тему:

"Формування логіко-математичної компетентності у старших дошкільників"

Семінар-практикум на тему:

"Основні складові екологічного виховання дошкільників"