Освітній процес в умовах воєнного стану

Організація освітнього процесу в ЗДО здійснюється відповідно до: законів України "Про освіту",                                                                        "Про дошкільну освіту",                                                                                  "Про охорону дитинства",                                                                                       Положення про ЗДО, Санітарного регламенту ЗДО.

Організація освітнього процесу у закладі дошкільної                                                                                                                                    освіти у 2023-2024 н.р. здійснюється відповідно                                                                                                                                  Базового компонента дошкільної освіти (2021)                                                                                                                                                   та враховуються при взаємодії з дітьми                                                                                                                                                                 "Методичні рекомендації до   оновленого                                                                                                                                                       Базового компонента дошкільної освіти"

Освітнє середовище, в якому перебувають дошкільники в нових                                                                                                                                     соціальних умовах воєнного стану,  не лише безпечне, а й                                                                                                                                   інформативне,  цікаве, змістовне, розвивальне, орієнтоване на                                                                                                                                                       особистісний розвиток дитини.

Рекомендовано використовувати у роботі з дошкільниками                                                                                                                                    матеріали розміщені на сайті МОН:                                                                                                                                                                                       -поради від експертів ЮНІСЕФ:  "Як підтримати дітей у стресових                                                                                                                           ситуаціях";                                                                                                          -рубрику "Сучасне дошкілля під крилами захисту";                                  -інформаційний комікс для дітей "Поради від захисника                     України";                                                                                                      -платформу розвитку дошкільнят "НУМО";                                                    -хрестоматія для дітей дошкільного віку: "Моя країна - Україна"

Базовий компонент дошкільної освіти (2021), як стандарт дошкільної освіти,

утверджує політику держави  у галузі дошкільної освіти . Заклади дошкільної освіти

мають відповідати його вимогам і під час дії воєнного стану. (Методичні рекомендації щодо

здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної  освіти на період дії правового

режиму воєнного стану)

Нормативно-правова база в умовах воєнного стану в Україні

1. Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнногостану».

2. Лист МОН № 1/3370-22 від 06.03.2022 «Про оплату праці працівників закладів освіти під час призупинення навчання».

3. Лист МОН № 1/3454-22 від 15.03.2022 «Про перенесення атестації педагогічних працівників у 2022 році».

4. Лист МОН №1/3475-22 від 17.03.2022 «Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб»

5. Лист МОН №1/3593-22 від 22.03.2022 «Про здійснення публічних закупівель та обслуговування в органах Казначейства в умовах воєнногостану».

6. Лист МОН №1/3556-22 від 19.03.2022 «Закладам освіти, установам, яківимушені змінити місце розташування у зв'язку з проведенням в місцях їхрозташування бойових дій або тимчасовою окупацією території України,необхідно перейти на обслуговування до органів казначейства за новоюадресою розташування».

7. Лист МОН № 1/3737-22 від 29.03. 2022 «Про забезпечення психологічногосупроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану вУкраїні».

8. Лист МОН №1/9-766 від 12.12.2019 «Щодо комунікації з дітьми дошкільного віку з родин учасників ООС/АТО, внутрішньо переміщенихосіб та організації взаємодії з їхніми батьками»